YAMAHA NP 32

Instrumenty klawiszowe święciły triumfy popularności od początku swojego istnienia. Dziś nie jest inaczej, a dodatkowo znacznie rozszerzył się ich wybór. Poza pianinem i fortepianem mamy kilka rodzajów sprzętu elektronicznego, takiego jak keyboardy, syntezatory czy pianina elektroniczne, a każda z tych grup oferuje inne możliwości i jest wybierana w szczególnym celu. Czym różni się keyboard od pianina elektronicznego? Trudno porównywać ogół, ponieważ poszczególne modele posiadają inną specyfikację, jednak założeniem pianina elektronicznego nie jest duża ilość efektów i brzmień, lecz jakość dźwięku i komfort gry podobny do tego z pianin akustycznych. Producenci instrumentów prześcigają się w tworzeniu swojego sprzętu, dzięki czemu dziś pianino elektroniczne, które nie kosztuje zbyt dużo, posiada bardzo wysoką jakość brzmienia, które łatwo pomylić z brzmieniem akustycznym. Kiedy warto wybrać pianino elektroniczne? Powodów jest wiele. Pianino akustyczne jest drogie i bardzo duże, przez co pozwolić sobie na nie mogą jedynie ci muzycy, którzy dysponują dużym budżetem i sporą ilością wolnego miejsca. Osoby mieszkające w bloku mogą mieć także taki problem, że pianino akustyczne jest instrumentem bardzo głośnym, przez co można narazić się na pretensje ze strony sąsiadów. Pianino elektroniczne jest o wiele bardziej mobilne, nie zajmuje tyle miejsca, nie musi kosztować fortuny, a dodatkowo możemy regulować poziom głośności. Bardzo dobrym wyborem na początek jest Yamaha NP 32.
Instrument posiada 76 bardzo czułych klawiszy, które reagują na siłę i dynamikę nacisku, dzięki czemu możemy regulować artykulację za pomocą samego sposobu gry. Ponad to instrument oferuje polifonię 64 głosów, 10 brzmień oraz cztery rodzaje pogłosu, a to wszystko bardzo wysokiej jakości. Instrument doskonale sprawdza się również w homerecordingu, ponieważ możemy nagrywać w wysokiej jakości bezpośrednio na komputer. Instrument może służyć zarówno do nauki jak i dla osób, które posiadają dłuższy staż gry, a jakość brzmienia i wykonania zadowoli nawet bardziej wymagających muzyków.
Yamaha jest firmą, która zajmuje się produkcją bardzo różnorodnego sprzętu, ale przy każdym jego rodzaju bardzo się przykłada, dzięki czemu możemy cieszyć się instrumentami takimi jak Yamaha NP. 32. Na dodatkową uwagę zasługuje fakt, że choć jakość instrumentów jest bardzo wysoka, to zazwyczaj wiele z nich znajdziemy w bardzo przystępnej cenie, dzięki czemu nawet początkujący muzycy mogą cieszyć się dobrze wykonanym sprzętem.

20 września, 2017 by