Instrumenty cyfrowe..

Dzisiejsze czasy i pędzący postęp technologiczny potrafią pozytywnie zaskoczyć nawet największego miłośnika sprzętów analogowych. Nie inaczej jest w przypadku instrumentów, bowiem te elektroniczne bazują na swoich akustycznych odpowiednikach.
Nieco szorstki stosunek części muzyków do instrumentów cyfrowych ma jednak swoje uzasadnienie. Dawniej jakość takiego sprzętu pozostawiała wiele do życzenia, a brzmienie dobrej jakości było zarezerwowane dla instrumentów znajdujących się w wyższym przedziale cenowym.

Dziś instrumenty cyfrowe potrafią zaskakiwać brzmieniem nawet jeśli są skierowane dla początkujących. Przykładem są pianina cyfrowe, które są doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy marzą o pianinie, ale nie mogą sobie pozwolić na pianino akustyczne. Taki akustyczny instrument nie należy do najtańszych, a dodatkowo jego gabaryty mogą być zbyt duże jak na niewielkie mieszkanie. Pianino cyfrowe jest również doskonałym instrument dla każdego, kto ceni sobie mobilność i łatwość użytkowania na scenie. Instrument dla początkujących można znaleźć już w granicach tysiąca złotych, czego dowodzi Yamaha NP 12B. Pianino to posiada wbudowane efekty, metronom, dziesięć wbudowanych brzmień, które choć zróżnicowane, są bardzo naturalne i zaskakują swoją jakością.

Jeżeli szukamy bardziej zaawansowanego pianina, które można polecić bardziej zaawansowanym muzykom, wówczas doskonałym wyborem będzie Roland F-140R CB. Firma Roland jest znana z produkcji instrumentów wysokiej jakości, a model ten jest tego doskonałym dowodem. Pianino to bardzo dobrze sprawdza się zarówno na scenie jak i podczas nagrywania muzyki, a spore możliwości brzmieniowe sprawiają, że instrument ten docenią muzycy grający w zupełnie różnych gatunkach.

Pianino cyfrowe przez pewien czas było instrumentem kupowanym przez muzyków, którzy nie mogli sobie pozwolić na pianino akustyczne, ale dziś wysoka jakość tych instrumentów, sprawia, że są one wybierane również przez osoby, które mają wystarczająco duży metraż i fundusze by sprawić sobie pianino akustyczne.

2 grudnia, 2016 by